Loading

Prof.Dr.

Murat TOSUN

Fen Fakültesi

Matematik Bölümü

İletişim

tosun@sakarya.edu.tr

+09 (264) 295 59 81

İECMSA 2013

Sayın Meslektaşım,


Bosna-Hersek'in  en  büyük  kültürel  ve  ekonomi  merkezi  olan  Saraybosna'da Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde düzenleyeceğimiz  "II. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı (IECMSA-2013)"nı sizlere duyurmaktan onur duymaktayız. Düzenleme Kurulu olarak sizleri 26-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında Saraybosna'da düzenlenecek olan IECMSA-2013'e katılmaya davet ediyoruz. Bu konferans Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bilecik Şeyh EdebaliÜniversitesi ve Türk Dünyası Matematikçiler Birliği tarafından desteklenmektedir.


Kosova'nın başkenti Priştine'de 2012 yılında düzenlediğimiz "I. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı (IECMSA-2012)"na dünyanın 17 farklı ülkesinden 316 bilim adamı katılmış ve 248 sözlü bildiri, 36 Poster sunulmuştur. Tüm katılımcılara bilim dünyasına yaptıkları önemli katkılardan dolayı teşekkürlerimizi arz ediyoruz.


IECMSA-2013'ün (Konferansın) amacı, matematik bilimleri ve uygulamalarının gelişimine katkıda bulunmak ve dünyanın dört bir yanındaki matematik topluluğunu, disiplinler arası araştırmacıları, eğitimcileri, matematikçileri, istatistikçileri ve mühendisleri bir araya getirmektir.


Konferansta yeni sonuçlar ve problemler ele alınacağı ve davetli konuşmalar, sözlü sunumlar, poster sunumları şeklinde olacaktır. Sunumlar, Türkçe, Boşnakça ve İngilizce yapılabilecektir.


Konferansta orijinal bildiriler sunulacaktır. Tüm sunulan makalelerin özetleri konferansın bildiri kitapçığında basılacaktır. Ayrıca, Bilim Kurulu tarafından tam metin olarak basılması uygun görülen makaleler aşağıdaki bilimsel niteliği yüksek olan dergilerde basılacaktır.        
           

            -   Advances in Difference Equations (SCI)

            -   Applied and Computational Mathematics (SCI)

            -   Journal of Inequalities and Applications (SCI)

             -   Sarajevo Journals of Mathematics

            -   International Electronic Journal of Geometry

            -   TWMS Journal of Applied and Engineering Mathematics          

            -   Mathematical Sciences and Applications E-Notes

            -   Konuralp Journal of  Mathematics

            -   International Journal of Educational Studies in Mathematics

Siz değerli bilim insanlarını, II. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı (IECMSA)'na katılmaya davet ediyoruz.

Sizleri, Saraybosna'da ağırlamaktan onur duyacağız.